• BIST 82.418
 • Altın 103,467
 • Dolar 2,6881
 • Euro 2,8976
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 20 °C
 • Adana 20 °C
 • Antalya 17 °C
 • İzmir 22 °C

Ümraniye'nin Ramazan gemileri hazır

Ümraniyenin Ramazan gemileri hazır
Ümraniye'de bu yıl Ramazan'ı yine farklı ve coşkuyla yaşayacak. 6 noktada her gün 5 bin kişiye iftar verilecek. Ümraniye Meydanı'nda ise Ramazan Gemileri hazır.

Ümraniye Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da dopdolu bir Ramazan programı hazırladı. 6 ayrı nokta her gün yaklaşık 5 bin kişiye iftar yemeği verecek olan Ümraniye Belediyesi, 8 bin aileye de erzak yardımı yapacak. 
Her yıl hazırladığı Ramazan etkinlikleriyle binlerce Ümraniyeliyi bir araya getiren Ümraniye Belediyesi, bu yıl ki Ramazan ayı programını tamamladı. Belediye, Ramazan ayını en güzel şekilde idrak edebilmek amacıyla çok sayıda kültürel etkinlikle dolu bir program hazırladı.
DEV GEMİ VE FİLİKALAR ÜMRANİYE MEYDANINA KURULDU
Ramazan için hummalı çalışmalarına devam eden Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Meydan’ına kurduğu Dev Gemide Ramazan ayını en güzel şekilde idrak edebilmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Her yaşa hitap eden konserlerden sinema gösterimlerine, çocuk programlarından çeşitli sahne gösterilerine varıncaya kadar birçok etkinlik Ümraniyeliler ile buluşacak. Yine Ümraniye Meydan’ına Hemşeri dernekleri için hazırlanan özel tasarım 9 adet filika’da da dernekler hemşerileriyle buluşacak, yörelerinin kültürel motiflerini sergileyebilecekler. Ayrıca Şile-Ağva, Ordu, Sivas, Rumeli, Çorum, Artvin, Samsun, Serhat İlleri, Van, Bolu, Yozgat, Rize, Erzurum, Erzincan, Giresun, Kastamonu, Çankırı, Trabzon, Bayburt, Ankara, Balıkesir, Sinop, Gümüşhane, Kayseri ve Siirt hemşeri derneklerinin kendi hemşerileri ile buluşması için her gün farklı bir derneğe Belediye Nikah Sarayı’nda iftar yemekleri de verilecek. 
6 NOKTADA HERGÜN 5 BİN KİŞİYE İFTAR
Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayı boyunca, belediyeye ait tesisler ve ilçenin çeşitli noktalarında bulunan düğün salonlarında, her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. İftar yemekleri verilecek noktalar: 
- Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı 
- Ümraniye Belediyesi Eski Bina Yemekhanesi
- Çağrı Düğün Salonu
- Başak Düğün Salonu
- Umut Düğün Salonu
- Susam-2 Düğün Salonu
10 MAHALLEDE 24 BİN ÜMRANİYELİ AYNI SOFRADA
Ümraniye belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda mahalle iftarları düzenleyerek, vatandaşlarla bir araya gelecek. 10 ayrı mahallede mahalle büyüklüğüne göre 2 bin yada 4 bin kişilik iftar sofralarında buluşacak vatandaşlar Ramazan ayının getirdiği kardeşlik ve yardımlaşma duygularını pekiştirerek hep beraber iftar yapmaları sağlanacak.
BİRÇOK ETKİNLİK ÜMRANİYELİLERİN BEĞENİSİNE SUNULACAK
Ramazan ayını en güzel şekilde idrak edebilmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyerek Ramazan Programını hazırlayan Ümraniye Belediyesi, her yaşa hitap eden konserlerden sinema gösterimlerine, çocuk programlarından çeşitli sahne etkinlikleri ile Ümraniyelilerin beğenisine sunacak.
Ramazan etkinliklerinin vazgeçilmezleri olan Hacivat ve Karagöz gösterileri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ümraniye’deki Ramazan etkinliklerinin konuğu olacak. Bununla birlikte çocuk sinemaları, kukla oyunları, tiyatro oyunları, çeşitli sürpriz sahne gösterileri her akşam iftar sonrası Ümraniye Meydan’da, Ümraniyelilerin ilgisine sunulacak. Ayrıca Ümraniye Belediyesi Ramazan Bayramı öncesinde sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birisini daha sergileyecek, Belediye bu yıl da ilçede yaşayan binin üzerindeki yetim, öksüz ve şehit çocuklarını tespit ederek, onlara bayram kıyafetleri alabilecekleri 250’şer TL değerinde kıyafet kuponu hediye edecek.
RAMAZANA ÖZEL SOHBETLER 
Ümraniye Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında, ünlü yazar ve hatipleri Ümraniye’de ağırlayacak. Ömer Döngeloğlu, İhsan Atasoy, Dursun Ali Taşçı, Sibel Eraslan, Ahmet Bulut, Abdullah Yıldız ve İkbal Gürpınar sohbet ve görüşleriyle Ümraniye Meydan’da yapılacak programlarla Ümraniyelilere hitap edecek.
‘RAMAZAN BARIŞ VE KARDEŞLİK İKLİMİDİR
Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu hatırlatan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, belediye olarak düzenleyecekleri etkinliklerle Ramazan ayını en iyi şekilde değerlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Başkan Hasan Can, ‘Ramazan ayı boyunca her yıl olduğu gibi vatandaşlarımıza Ümraniye’nin 6 ayrı noktasında iftar yemekleri vereceğiz. Dağıtacağımız erzak ve yardımlarla Ramazan ayında fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye çalışacağız. İftar yemeklerimizi belediyemize ait Ümraniye Belediyesi Eski Hizmet Binası Yemekhanesi ile ilçemizin çeşitli noktalarında yer alan düğün salonlarında vereceğiz. 10 mahalleye yönelik Mahalle İftarları vereceğiz. Yine düzenlediğimiz Ramazan etkinlikleri ile gelenekselleşen Ramazan kutlamalarını da sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ümraniyelilere huzur ve mutluluk içinde bir Ramazan yaşatmayı amaçlıyoruz.’ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Üsküdar'da tarihi köşk yandı - İzle28 Haziran 2014 Cumartesi 18:59
 • Ramazan davulu yasaklandı28 Haziran 2014 Cumartesi 12:12
 • Türkiye Otopark İşletmecileri Derneği Kuruldu26 Haziran 2014 Perşembe 23:39
 • Eltes Güneşi Haziran yağmuruna teslim oldu17 Haziran 2014 Salı 14:41
 • İstanbul Metro'da zam kavgası15 Haziran 2014 Pazar 09:10
 • İstanbul Anadolu Yakası'nda büyük elektrik kesintisi13 Haziran 2014 Cuma 21:38
 • Uzaylıların Siirt'i kirletmesi06 Haziran 2014 Cuma 21:07
 • Ümraniye'de Çevre günü şenliğe dönüştü06 Haziran 2014 Cuma 19:04
 • CHP'li Başkan Dursun Uzunca deve kesti06 Haziran 2014 Cuma 16:16
 • Kavacık trafiğine neşter vuruluyor03 Haziran 2014 Salı 17:00
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Haber XXL | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : opsiyonhaber@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim