• BIST 82.418
  • Altın 103,467
  • Dolar 2,6881
  • Euro 2,8976
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 19 °C
  • Adana 19 °C
  • Antalya 18 °C
  • İzmir 22 °C

Gülen'in ses kayıtları internete düştü - Dinle

Gülen'in ses kayıtları internete düştü - Dinle
Cemaat ile hükümet arasındaki başlayan kavgada yeni perde. Erdoğan'ın ses kayıtlarının ardından bu kez de Gülen'le ilgili ses kayıtları internete yüklendi.

Cemaat ile hükümet arasındaki başlayan kavgada yeni perde. Yolsuzluk soruşturması kapsamında Başbakan Erdoğan'ın ses kayıtlarının ardından bu kez de Fethullah Gülen ile ilgili çok önemli ses kayıtları internete yüklendi.

Günlerdir Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aleyhine sızdırılanların aksine bu kez Cemaat'in ve hatta Fethullah Gülen'in yeni ses kayıtları internete düştü. Yani bir nevi Cemaat'e misilleme yapılarak Gülen ile görüşme yapan ve Başbakan Erdoğan'ı Fethullah Gülen'e şikayet ederek önüne geçilmeli diyen işadamları ile ilgili ses kayıtları yayınlandı.Görüşme kayıtlarında Genç Parti'nin cemaat mensupları tarafından satın alınmasının organize edildiği, AK Parti ve Başbakan Erdoğan'dan memnun olmayan kesimin bir araya getirilerek yüzde otuz oyla iktidara gelme planları anlatılıyor. 

Seçimlere kadar ortaya birçok 'cd'nin ortaya çıkacağı ileri sürülüyor.
 
Twitter'da "Gizli Arşiv" kod adıyla Cemaat aleyhine mesajlar paylaşan hesap tarafından Youtube'a yüklenen 5 ayrı yeni ses kaydında çarpıcı detaylar göze çarpıyor.

Fethullah Gülen ile bir cemaat üyesi arasında gerçekleşen konuşmalarda dikkat çeken konuşmalar ise özetle şöyle:

-Dün sabah Mustafa Koç Bey'e gittim. Tespihi zaataliniz adına kendisine verdik. Çok teşekkür etti, çok beğendi. Hürmetlerini iletti.

-Dershaneler konusundaki duruşumuzu söyledik. O da sizin en son Herkül'de yaptığınız ve Hürriyet'te özet olarak yer alan konuşmanızı söyledim. Sekreterinden istedi;

''Bunu Muhakkak okuyayım'' dedi. Son derece destekliyorlar efendim. Yardımcılarıyla Tanzanya ve Kenya'ya gideceğiz. Gayet sıcaktı, iyiydi. İftar için verdiğiniz imkan için teşekkür etti. Çok selam söyledi.

-Oraya gelmek, kalmak gibi bir arzusu vardı. Gezi'den sonra davet etsek.

-Sonra Ali Sabancı geldi. Her şeyi okuduğunu haberdar olduğunu söylüyor. Bize hak veriyor. ''Biri çıkıp bunlara dur demeli'' diyor. Onunla da Mustafa Bey ile döndükten sonra Tanzanya, Etiyopya ve Kenya'ya gideceğiz. Hürmetlerini arz etmemizi söyledi kendisi.

-Zafer Çağlayan size yakın ama dershanler konusunda Erdoğan'la birlikte. Zafer Çağlayan hürmetlerini iletti. Fakat iki tarafı da idare ediyoruz gibi geldi bize efendim. Bugün Ferit Şahenk'e uğradım. Hastaymış, evde istirahat ediyormuş. Kendisi bulunamadım. Bu okulla ilgili şeyi tamamladılar, ama ''isim koymayalım'' dediler. Ama ''Açılışına gidelim, bizde görelim'' dediler. Zaatalinizi anlattım. O da diğerleri ile aynı fikirde efendim.

Konuşmalardan biri diğeri ise 17 Aralık 2013 tarihinde Süleyman Hamit Müftigil ile gerçekleşiyor. Nisan'dan sonra bakan ve milletvekillerini biz belirleyeceğiz ve  dava, Ergenekon gibi uzayacak ifadeleri geçiyor. Diğer kayıt 10 Ekim 2013 tarihli. Özetle, yeni parti kurmak için Pensilvanya yoluna düşecek bir gruptan bahsediliyor. Aynı kayıtta AKP'den 78 milletvekili koparılacak da deniyor. 26 Ekim 2013 kaydında Süleyman Hamit Müftigil Sözcü Gazetesi muhabirine Washington'daki Kürt Konferansını anlatıyor ve katılanlarının tümünün Öcalan'a karşı olduğunu belirtiyor. Son kayıt ise 27 Kasım 2013 tarihli TUSKON toplantısının arka planını anlatıyor ve Mustafa Koç ile bir görüşme yaptıklarını anlatıyor. 22 Kasım tarihli kayıt ise bir cemaat üyesi üç tane cemaat üyesi gencin rüyasında Gülen ve Hz. Muhammed'i beraber gördüğünü ve peygamberin tweetleri ikiye katlayın, dediğini söylüyor.

FETHULLAH GÜLEN'İN SES KAYDI -2 


CEMAATİN FİNANS SORUMLUSU İLE GÖRÜŞME 1

CEMAATİN FİNANS SORUMLUSU İLE GÖRÜŞME 2


CEMAATİN FİNANS SORUMLUSU İLE GÖRÜŞME 2

Yorumlar
Huzeyfe
31 Ocak 2014 Cuma 18:57
18:57
Allah bu oyunu bozarrr.... Meraklanmayın hoca ne konuşuyor Cemaati kapı gibi arkasında. Bunlar bizi yıkmaz ' Usta' Unutma ki zafer doğrunundur. Allah plan kuranların planlarını bozar. Allah ekmekle oynayanların ekmeği ile oynar. Ses kaydıymış. Asıl derin ve parelel devlet sizsiniz. İki kaset çıktı diye cemaate demediğinizi bırakmazken Mitiniz gördün hocanın elli ses kaydını sızdırıyor. Dinleyen dinleyin belki feyz alırsınız... Allah cc. hırsızların arsızların evlerine ateş salsın...
78.172.202.129
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Haber XXL | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : opsiyonhaber@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim