• BIST 85.551
  • Altın 102,914
  • Dolar 2,7205
  • Euro 2,9535
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 12 °C
  • Adana 18 °C
  • Antalya 18 °C
  • İzmir 14 °C

AKP'li Belediye Başkanı Bekir Bozdağ'ı yuhalattı - izle

AKP'li Belediye Başkanı Bekir Bozdağ'ı yuhalattı - izle
Yeniden aday gösterilmeyen Belediye Başkanı, Bakan Bekir Bozdağ'a yuh çektirdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kastamonu kent girişindeki Kadıdağı mevkiinde Vali Erdoğan Bektaş, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, İl Jandarma Komutanı Albay Tevfik Anzerlioğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ve partililer tarafından karşılandı. Bakan Bozdağ, buradan Vali Bektaş'ın makam aracına binerek Devrekani İlçesi'ne gitti. İlçe girişinde partililer tarafından karşılanan Bakan Bozdağ, Kaymakam Serdar Kaya'yı makamında ziyaret etti.YENİDEN ADAY GÖSTERİLMEYEN BAŞKAN, BAKAN'A YUH ÇEKTİRDİ
Bakan Bozdağ'ın Kaymakamlık ziyareti sırasında, AK Parti'den aday gösterilmeyince istifa ederek bağımsız seçime giren Devrekani Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu'nu destekleyen kalabalık bir grup ilçe merkezinde toplandı. AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü'ye tepki gösterip 'Hakkının değil halkın dediği olacak' yazılı döviz taşıyan kalabalık, Bakan Bozdağ önlerinden geçerken sloganlarla tepki gösterdi.

Belediye Başkanı Aliustaoğlu ise Bakan Bozdağ'ın yanına yaklaşık "Hoşgeldiniz" diyerek elini sıktı. Bakan Bozdağ'ın, "Bu yaptığın terbiyesizlik" demesi üzerine Başkan Aliustoğlu da kalabalığa, "Yuhalayın arkadaşlar" diye bağırdı. Bunun üzerine kalabalık Bakan Bozdağ'ı yuhaladı. Bakan Bozdağ'ın arkasından sloganlarla yürümek isteyen gruba polis engel oldu. Polis ve kalabalık arasında arbede yaşandı.

'MEYVESİ OLAN AĞAÇ TAŞLANIR'
AK Parti seçim bürosu açılışında konuşan Bakan Bozdağ, Türkiye'nin geleceğini Türk milletinin belirleyeceğini söyledi. Seçim meydanlarında herkesin konuştuğunu belirten Bakan Bozdağ, şöyle dedi:

"Siz sayın Bahçeli'nin, sayın Kılıçdaroğlu'nun, diğerlerinin, 'Oy verirseniz projelerimiz şudur, yapacaklarımız bunlardır, bunları yapmak için sizden yetki istiyoruz' dediğini duydunuz mu? Yok böyle bir şey. Yatıyorlar kalkıyorlar, yalan, iftira. Başka heybelerinde bir şey yok. Eğer sizin heybenizde proje varsa, program varsa, plan, hizmet varsa onu millete sunarsınız. Yetkiyi ona göre itersiniz. Yapmıyorlar. Neden? Çünkü alışmışlar eski Türkiye’nin siyasetine. Yalanla, dolanla, hileyle, allem edip kallem edip milletin oyunu alıp yan gelip yatmaya alışan bir siyasetin temsilcileri bunlar. Herkes Tayyip Erdoğan'a vuruyor, herkes AK Parti'ye vuruyor. Sanki tek parti, tek rakip AK Parti. Ama biz bundan rahatsız değiliz. Meyvesi olan ağaç taşlanır. Bizim hamdolsun ağacımızda meyve var. Onun için taş atıyorlar. Partiler arasında yarış yok. AK Parti ile diğer partiler arasında yarış var."

'MİLLETİN EFENDİSİ MİLLETE HİZMETKARLIK YAPANDIR'
Bakan Bozdağ, Kastamonu'nun Devrekani İlçesi'nde seçim bürosunun açılışını yaptıktan sonra Ağlı İlçesi'ne geçti. Bakan Bozdağ'a, Vali Erdoğan Bektaş da eşlik etti. Bakan Bozdağ, Ağlı'da partisinin seçim bürosunun açılışını yaptı. Bakan Bozdağ, seçim bürosunda konuşurken, Vali Bektaş onu seçim bürosunun yakınındaki kahvede çay içerek bekledi. Bakan Bozdağ, açılışın ardından Vali Bektaş ile birlikte Seydiler İlçesi'ne geçti. Bakan Bozdağ ve Vali Bektaş, burada Kültür Evi'ni gezdi. Bakan Bozdağ ve Vali Bektaş, daha sonra Kültür Evi'nde kısa süre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa mitingini izledi.

Buradan Kastamonu'ya geçip Adliye'yi ziyaret eden ve binayı gezen Bakan Bozdağ, daha sonra seçim otübüsüyle şehir turu atarak halkı selamladı. Şehir turu sırasında konvoyun önünde yer alan MHP'ye ait iki seçim minibüsü, polis ekiplerince durdurularak konvoyun önünden çıkarıldı.

'HİZMETKARLIĞIMIZI ALNIMIZIN AKIYLA YAPIYORUZ'
Bakan Bozdağ, Zirve Düğün Salonu'nda partililere hitap etti. Muhalefeti eleştiren Bakan Bozdağ, "Meydanlarda sürekli konuşuyorlar. Ama milletin derdine çare olacak bir ilaç, bir reçeteleri yok. Laf cambazlığı yapıyorlar. Siyaset laf yarıştırma sanatı değil. Milletin efendisi, millete hizmetkarlık yapandır. Biz belediyeciliği, merkezi hükümeti de milletin hizmetkarlığı olarak görüyoruz. Hizmetkarlığımızı milletten aldığımız yetkiyle doğru yapma gayretindeyiz. Hizmetkarlığımızı alnımızın akıyla yapıyoruz. Geceyi gündüze katıp milletimiz için çalışıyoruz, üretiyoruz. Çalıştığımız için ürettiğimiz için Türkiye gelişiyor" dedi.

'SİYASETİN MİLLİ TAKIMINI MİLLET KURUYOR'
2002'den sonra Türkiye'yi değiştirdiklerini, geliştirdiklerini ifade eden Bakan Bozdağ, şöyle konuştu: "Şimdi Fatih hocayı yeniden milli takımın başına getirdik. Niye getiriyoruz? Şampiyon olalım diye. İstiklal Marşımızı göğsümüzü kabarta kabarta okutalım diye. Siyasetin milli takımını da millet kuruyor. Türkiye'nin 2002'de icraatın başında olan takımı CHP, MHP, ANAP hükümetini sandığın dibine gömdünüz, yeni bir takım kurdunuz. Onun kaptanını da Tayyip Erdoğan olarak siz yaptınız. İşte bu milli takım 2002'den bu yana her maçı kazanıyor. Her hadisede başarı elde ediyor. Türkiye'nin her tarafını değiştiriyor. Başarıdan başarıya koşan bir takım yaptınız."

'KAPTANI TAYYİP ERDOĞAN OLAN TAKIM BAMBAŞKA OLUR'
CHP takım kursa kaptanının Kılıçdaroğlu, MHP takım kursa kaptanının Bahçeli olacağını ifade eden Bakan Bozdağ, "Kastamonu'yu gezerken gördüm. Kastamonu adayımız Tahsin başkan, kendi fotoğrafının yanına Başbakanımızın fotoğrafını koymuş. Niye? 'Benim yardımcım bu' diyor Kastamonululara. 'Benim arkamda dağ gibi Başbakanım var, hükümetim var' diyor. Ama diğer pir partinin (MHP) adayı genel başkanının fotoğrafını koymayı cesaret edememiş. Niye? Çünkü onun genel başkanında umut yok. 'Bize yardımcı olamaz' diyor. Bir takım var ama takım içinde olanlar kaptandan umutlu değil. O takım Kastamonu'ya ne getirir? Kaptanı Tayyip Erdoğan olan takım maç yaptığı zaman sonuç bambaşka olur. Biz ona inanıyoruz" dedi.

'BİZ ADAMIN MİDESİNE OTURURUZ'
Bakan Bozdağ, "Sandıkta iktidar alamayanlar, Ankara'nın karanlık dehlizlerinde iktidar peşinde koşanlar, Gezi yoluyla, 17 Aralık süreciyle, darbe teşebbüsleriyle iktidar arayanlara buradan sesleniyorum. Bırakın bu işleri. Bitti bu işler. İktidarı Kastamonulu verir, Kastamonulu alır. İstiyorsanız gelin Kastamonu'ya, iktidarı buradan isteyin. CHP, MHP, milletten iktidar istemeye, iktidarı almaya alışkın değiller. Karanlık yerlerde iktidar pazarlıklarıyla hep iktidara gelmişler. Bundan sonra Türkiye eski Türkiye değildir. İktidarı sandıkta sadece halk verir, sadece halk alır. Başka yolu yoktur bunun. Bizi yiyemeyeceksiniz. Biz adamın boğazına dururuz, midesine otururuz. Bizim dayımız güçlü. Bizim dayımız Kastamonulular, bizim dayımız 77 milyon Türk milletidir" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Haber XXL | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : opsiyonhaber@gmail.com | Haber Scripti: CM Bilişim